Webinar informacyjny programu DoMowy. Rodzinne historie o słowach

DoMowy. Rodzinne historie o słowach 

Przynieście Wasze słowa na warsztaty w bibliotece!

 

4 czerwca (poniedziałek) o godz. 10.00 zapraszamy na webinarium poświęcone nowemu programowi towarzyszącemu akcji Noc Bibliotek 2018 pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, realizowanemu w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych” – DoMowy. Rodzinne historie o słowach.

To program dla 40 bibliotek, które się zgłoszą do programu i zrealizują przy naszym wsparciu warsztat dla rodzin z dziećmi w dowolnym terminie do 31 lipca 2018 r.
Biblioteki te otrzymają od nas dodatkowe paczki z materiałami promocyjno-edukacyjnymi programu: plakatami i książkami, a także dostęp do filmu edukacyjnego i materiałów
wspierających organizację warsztatów. 

Rejestracja na webinarium:  http://tnij.at/ojczysty

 

Warsztat w bibliotece
W ramach warsztatu w bibliotece rodziny pod kierunkiem bibliotekarza przyglądają się swojemu domowemu, rodzinnemu językowi i dzielą się skrzydlatymi słowami, dziecięcymi "przekrętami", domowymi neologizmami, powiedzonkami, które istnieją tylko w ich rodzinach (np. wymyśliły je
dzieci i zostały w rodzinnym "obiegu"), a następnie utrwalają je w słowno-obrazkowej formie, ukazując ich źródło i znaczenie. Wspólna zabawa językiem polskim pozwoli docenić jego bogactwo i możliwości i zyskać większą świadomość językową.
Efektem programu będzie ilustrowana publikacja elektroniczna z wybranymi słowami z warsztatów w bibliotekach.

W ramach webinarium porozmawiamy o idei akcji, sprawach organizacyjnych, promocji i wsparciu dla bibliotek, w których odbędą się warsztaty „domowe”. Odpowiemy na pytania bibliotekarek i bibliotekarzy, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Goście spotkania:
Małgorzata Leszko  – ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Trenerka, edukatorka, animatorka lokalna. Na co dzień pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej jako koordynatorka projektów edukacyjnych związane z tematyką różnorodności i równości (m.in. „Rozwiążmy to razem”, „Socią@ll – otwarta szkoła”, Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”). Redaktorka i korektorka, miłośniczka ciekawostek językowych.

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – koordynatorka programu „DoMowy. Rodzinne historie o słowach” i akcji Noc Bibliotek. Animatorka kultury współpracująca z bibliotekami i szkołami w obszarze działań kulturalno-społecznych, redaktorka i autorka tekstów o kulturze. Autorka publikacji edukacyjnych (m.in. Etnolog – zaloguj się na ludowo, Elementarz Korczaka, Mała Książka na Noc Bibliotek), programów warsztatów i scenariuszy zajęć dla szkół i bibliotek oraz licznych artykułów prasowych o sztuce i kulturze. Wcześniej wydawca, od 2007 roku pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej jako autorka i redaktorka materiałów edukacyjnych oraz koordynatorka programów kulturalnych. 

Czego dowiecie się na spotkaniu?
Na czym polega program, jakie materiały, zasoby i wsparcie otrzymają biblioteki. Sesja pytań i odpowiedzi.

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Serdecznie zapraszamy!

 
 
 

.

Back to Top